Srpen 2009

Vypadám jako idiot. Ale nevzdávám se!

31. srpna 2009 v 11:21 | Anaphe |  Příhody strýčka Příhody
Tak Anaphe opět navštívila svojí kadeřnici. Když to bylo naposledy, co jsem tam byla, vrátila jsem se nadšená. (článek zde) Ale tentokrát mě ten omyl dovedl skoro k zoufalství. Ne skoro! Úplně!

Poslední dobou se moc nevěnuji blogu. Čím to?

30. srpna 2009 v 15:38 | Anaphe |  Příhody strýčka Příhody
Fůra lidí se vymlouvá na to, že brzy začne škola, stěžují si, že si chtějí užít poslední dny prázdnin, nebo že už se musí učit. Já se na tohle vymlouvat nebudu, páč vím, že tyhle výmluvy jsou čiré nesmysly a výplody lenosti.

Literární prvotina Anaphe- Pravěk xD

27. srpna 2009 v 13:33 | Anaphe |  Příhody strýčka Příhody
Každý někdy začíná. A vím, že se spousta z vás trápí, že neumí pořádně psát (tohle doopravdy vím, protože mě pár lidí požádalo o beta read, to už museli být dost zoufalí). Nicméně ze sebe klidně udělám kašpara, abych vám dokázala, že každý někdy začíná a že to je TRAPAS.Žádný učený z nebe nespadl, no ne?Psaní není záležitost na pár dní, nikdo si nedokáže sednout za stůl nebo k počítači a napsat mistrovské dílo. Musíte získat zkušenosti a cit.

Moje totálně první ,mistrovské' dílo, co jsem napsala, je z roku 1998 (to mi tenkrát bylo pět let) a jmenovalo se ,,Kitička". Bylo to dokonce i mnou ilustrované, pastelkami, psané do sešitu. Ale už je to potrhané a zničené, takže to bohužel přepsat nemůžu. Jen pro zajímavost, abyste věděli, jak dlouho píšu. Od té doby, co jsem se naučila psát (mimochodem, číst a psát jsem se naučila sama z nudy ze starého slabikáře, když mamka jela do nemocnice)

Ale mám tu jinou prvotinu! První věc, kterou jsem psala do počítače! Byl to starý pracovní notebook mého taťky, už nevím značku. Kniha Pravěk složená z jedenácti kapiol ve sto dvaceti stranách A4. Kousek sem nakopíruju, hlavně pro ty, kterým dělám beta read, aby se mohli zasmát nad tím, jak kdysi psala jejich betareaderka.(Nakopírovala jsem to se všemi chybami tak, jak to leželo)

Lekce japonského písma- hiragana- řada A

21. srpna 2009 v 16:42 | Anaphe |  Lekce Japonštiny
*levá, pravá, levá, pravá* Pooooozor! Tužku a papír připravit!! Začínáme!!

Jen na úvod menší varování! Hiragana není nic těžkého, co by se nedalo zvládnout. Je to vlastně jednoduchá věc. Ale vy k tomu tak nesmíte přistupovat! Naučit se ji, to vyžaduje spoustu tréninku a praxe. Pět znaků na naučení není žádný problém. Ale co takhle 46? To už není jednoduché. Základem úspěchu je totiž dřina.

Japonština- 1. lekce- ZÁJMENA OSOBNÍ 2/4

20. srpna 2009 v 23:32 | Anaphe |  Lekce Japonštiny
Tak, máme tu druhou ze čtyř částí osobních zájmen... Až se naučíme tuhle, potom přetrpíme ještě dvě a vrhneme se na o moc zábavnější tvoření základních větičekTeď tohle ale musíme společně vydržet a zvládnout, protože bez materiálu nejde stavět...

Lekce japonského písma- Úvod o japonském písmu

19. srpna 2009 v 14:22 | Anaphe |  Lekce Japonštiny
Jsem připravená na to, že někteří si toho ještě nevšimli, ale japonština má tři typy písma. Říká se jim hiragana, katakana a kanji. Hiragana a katakana jsou slabičná písma a slouží k zapsání výslovnosti. Je to podobné jako u latinky, až na to, že hiragana a katakana jsou slabičná. Jinak už to je u kanji (čteme kandži). Kanji znaky jsou ideogramy. To znamená, že samy o sobě nesou význam, ale bohužel z nich není poznat výslovnost. Kanji jsou vlastně to, čeho se spousta lidí děsí a rozčiluje se u toho. Ale máme to štěstí, že někde jsou kanji přepisovány jedním ze slabičných písem, je to takový malinký přepis vždy nad kanji, tomu se říká furigana.

Setkala jsem se s tím, že když jsem měla takovou menší přednášku na téma Japonsko na naší škole a na konci byly dotazy, moje profesorka češtiny se mě zeptala, jak to teda v tom Japonsku chodí, když mají tři typy písem, jestli je to tak, že na severu se používá hiragana, na jihu katakana, na východě kanji a na západě mají smůlu? Trošku mě to rozesmálo. Není to tak. Ve standartním zápisu dnešní japonštiny se všechny tři typy prostě kombinují. V (téměř) každém textu najdete jak kanji, tak hiraganu a katakanu. Každý typ má své speciální použití. Ve zkratce vám to vypíšu a stejně hopem vezmu i malou historii, velký článek o tom, jak se písma vyvíjela, si připravím asi jindy a nebude to součástí lekce.

Velký test pohlaví

18. srpna 2009 v 15:24 | Anaphe |  Zaujalo mě
Seš chlap nebo ženská?

Pokud chceš znát odpověď, podívej se dolů.Sem ne, ty popleto


Věnováno všem smutným i veselým pro rozjasnění dne

17. srpna 2009 v 21:10 | Anaphe
Dneska jsem se opět přesvědčila, že se lidi k sobě chovají jako hovada a že to jednomu dokáže pořádně zkazit náladu, ne-li totálně rozsekat psychiku. Ač já se svojí apatií a schopností brát všechno s nadhledem se do těchto situací dostávám oproti minulosti dost zřídka, taková ignorace vůči většině špatných vlivů je nejspíš vzácností.

Tak jsem se rozhodla, že vás rozesměju a pobavím. Teda ne přímo já, ale "BOŽSKÝ KÁJA". Jeho video z roku 1965 určitě nenechá nikoho klidným, ale pozor, nepijte ani nic nejezte, až si to budete pouštět, mohli byste si poprskat monitor xD

Japonština- 1. lekce- ZÁJMENA OSOBNÍ 1/4

15. srpna 2009 v 23:18 | Anaphe |  Lekce Japonštiny
おはよう

Je čas na první lekci Japonštiny na blogu Pathetic pod vedením bláznivé Anaphe, která po dovče překypuje aktivitou xD . Dnes začneme s nudnou, leč potřebnou lekcí. Je to i velice jednoduché na chápání, ale je nutné si to zapamatovat a naučit se to jako slovíčka. Řeč bude o osobních zájmenech. Až začneme mluvit, potřebujeme totiž podměty a ze začátku bude stačit já, ty, on, ona, my, vy, oni, ony... Vždy vám zvýrazním to, které se naučíte prioritně, protože jak už jsem psala v předmluvě, Japonština je velice složitý zdvořilostní systém a jak brzy sami poznáte, např. od zájmena "Já" se naučíme 8 tvarů. Musíte vědět, kdy které použít, ale vždy existují neutrální pro obě pohlaví do všech situací, na to vás upozorním a to se také prioritně naučíte. V lekci ho dám vždy ve skupině na první místo a vyznačím ho pro nechápavější kurvízou...Nicméně bych byla strašně ráda, kdybyste uměli všechny, pokud se chcete něco naučit, musíte tomu věnovat čas, to se nedá nic dělat...

Během psaní jsem se rozhodla, že do vás dneska nebudu ládovat všechny zájmena, ale jen zájmeno "JÁ"... Na začátek to docela určitě postačí XD

2. místo Cena Blogaře 2008

15. srpna 2009 v 13:15 | Anaphe |  Ocenění
"Dlouho jsem přemýšlela, který blog nominovat a nakonec jsem to chtěla vypnout, když jsem do lišty nahoře zadala pouhé písmenko "P" a ukázalo mi to na odkaz mého velice oblíbeného blogu. Autorka tohoto blogu má opravdu veliké srdce a podle jejích názorů a povídek, si toho dost prožila. Má krásné povídky různých žánrů a vyniká hlavně v originalitě a v některých věcech v geniální jednoduchosti. Pokud tato "soutěž" jakkoli pomůže Anaphe k vyšší návštěvnosti a radosti z komentářů, bude to určitě velmi skvělé a otiskne se to do jejího díla...:)"

Tenhle komentář, ač tak krátký a zdánlivě nenápadný, o mě jistá dívka jménem 2nd PrincesS* napsala na jeden jistý blog jisté dívky říkající si Zgoubi. Právě se totiž u Zgoubi na blogu odehrávala (jistá) soutěž Cena Blogaře. Do soutěže se nehlásili blogmasteři sami, nýbrž je nominovali návštěvníci. A 2nd PrincesS* nominovala výše uvedeným komentáře Mě a můj blog.