Sencha (煎茶)

7. února 2009 v 19:23 | Anaphe |  Čajový obřad
Ráda bych vám něco řekla o mém nejoblíbenějším čaji, který mě okouzlil , když jsem byla s kámoškou v čajovně. Donesli nám ho v takové květované konvičce a k tomu keramické japonské bílé mističky se starorůžovými kvítky a hnědými ornamenty. A k tomu ta atmosféra... Mno prostě... Znáte to XD A teď už něco k teorii o tomto čaji.

Sencha je co do popularity nejlepší v Japonsku. Je to zelený čaj tvořící 80% celkové celoroční produkce čajů v Japonsku. Má úžasnou svěží chuť, je lehoučký a přesto tak vyrovnaný! Zelené čaje bývají hořké, ale Sencha je decentně nasládlá. S klidnou hlavou můžu napsat, že i příjemně svíravá (až ochutnáte, pochopíte). Také velice záleží na tom, jak se čaj propařuje a zahřívá. Dle toho se pak tóny Senchy mění z dost výrazných bylinných na naopak hladké středně nasládlé. Uvede vás do světa Japonska, má totiž pro tuto zemi charakteristické aroma moře a lesa.

A co o tomto čaji můžu říct já? Jen to nejlepší! Tento čaj mě vyloženě očaroval. Jak jeho várazně bylinná podoba, tak hladká slaďoučká. Určitě doporučuji, má blahodárný vliv na mysl a paměť a neobsahuje ani mnoho kofeinu. Jen jedna informace- možná by to neměl být první zelený čaj, který ochutnáte, sice nemá tak složitou chuť, ale je lepší, když už víte, o co se jedná.

Tip na přípravu: Do vyhřáté konvice vsypat 6 - 8 gramů čaje, přelít 0,3l vody o teplotě 70 - 80°C, louhovat cca 120 sekund, možno znovu zalít.

 


Komentáře

1 lolik | Web | 8. listopadu 2012 v 19:54 | Reagovat

Sencha je výborný čaj, i levnější třídy jsou dobré.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama