Bancha (番茶)

7. února 2009 v 19:24 | Anaphe |  Čajový obřad
Bancha (česky se čte "Banča") je stejně jako Sencha japonský zelený čaj, ale často se o něm mluví jako o nižší třídě čaje Sencha, což spoustu lidí odradí. I spodní úrovně čaje Sencha totiž nejsou zas až tak špatné.

Bancha se připravuje z hrubších a větších lístků první a druhé sklizně. Ta je totiž nevhodná pro zpracování čaje Sencha. Také je Bancha připravován z pozdních, méně kvalitních sklizní. Jejich rlst je rychlý a tak obsah důležitých chemických látek v listu nedosahuje potřebné úrovně.
I přes to je nálev velice chutný a pitelný. Jeho chuť není nijak zvlášť komplikovaná, je velice svižná a živá, velice osvěžující, lehce svíravá a nasládlá. Je to čaj určený pro běžné denní popíjení. Má nízký obsah kofeinu, takže vhodný i pro děti a nemocné.
Díky jeho nekomplikované chuti a nízkému obsahu kofeinu bych ho doporučila nezkušeným pijákům. Pokud jste nikdy neměli japonský zelený čaj, Bancha je čaj jako stvořený pro seznámení se světem japonských zelených čajů, který je velice pestrý a nabízí mnoho skvělých chutí.

Tipy na přípravu:
  1. Cca 9 gramů čaje vsypat do čajového filtru, přelít 0,6l vroucí vody, louhovat 40 - 70 sekund.
  2. Do vyhřáté konvice vsypat 6 gramů čaje, přelít 0,3l vody o teplotě 80°C, louhovat 90 - 120 sekund, možno znovu zalít.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama